Estàs aquí:Inici Notícies Actualitat Informació Programació i robòtica educatives

Programació i robòtica educatives

citilab adrià 2El professor del Departament de Tecnologia Adrià Delgado va presentar una ponència en la X Jornada de programació i robòtica educatives.

Aquesta jornada, que va tenir lloc el 26 de maig al Citilab de Cornellà de Llobregat, és una jornada d’intercanvi d’experiències didàctiques que està especialment adreçada als docents de primària i de secundària de tot Catalunya interessats en l’ús de la programació i la robòtica en els seus entorns d’aula, però que també està oberta a altres professionals interessats en la temàtica. Des de la primera edició s’emmarca en el Dia Internacional d’Internet, el Dia Internacional de l’Scratch i, darrerament, l’Europe Code Week.

El nostre institut hi va estar representat pel professor Delgado, que hi va presentar una ponència sobre Internet de les coses i sobre com introduir l’alumnat en la interconnexió digital i en l’ús dels dispositius mòbils per controlar els ginys intel·ligents ja que en un futur pròxim caldrà aprendre a comunicar-nos adequadament amb les màquines, tant en la feina i la llar, com en les relacions socials i personals.

El lloc on se celebrà la Jornada, el Citilab, és un laboratori ciutadà per a la innovació social i digital encarregat de difondre l’impacte digital en el pensament creatiu, el disseny i la innovació que sorgeixen de la cultura digital.

citilab adrià 3

Aquesta jornada, que va tenir lloc el 26 de maig al Citilab de Cornellà de Llobregat, és una jornada d’intercanvi d’experiències didàctiques que està especialment adreçada als docents de primària i de secundària de tot Catalunya interessats en l’ús de la programació i la robòtica en els seus entorns d’aula, però que també està oberta a altres professionals interessats en la temàtica. Des de la primera edició s’emmarca en el Dia Internacional d’Internet, el Dia Internacional de l’Scratch i, darrerament, l’Europe Code Week.

El nostre institut hi va estar representat pel professor Delgado, que hi va presentar una ponència sobre Internet de les coses i sobre com introduir l’alumnat en la interconnexió digital i en l’ús dels dispositius mòbils per controlar els ginys intel·ligents ja que en un futur pròxim caldrà aprendre a comunicar-nos adequadament amb les màquines, tant en la feina i la llar, com en les relacions socials i personals.

El lloc on se celebrà la Jornada, el Citilab, és un laboratori ciutadà per a la innovació social i digital encarregat de difondre l’impacte digital en el pensament creatiu, el disseny i la innovació que sorgeixen de la cultura digital.

Estàs aquí:Inici Notícies Actualitat Informació Programació i robòtica educatives